avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi ...

Bună ziua duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi s-a modificat numele de instagram și adresa de e-mail și parola eu nemaiputând sa întru în cont. Persoana care a spart contul postează despre criptomonede trimite mesaje prietenilor din lista ce sa facă ca să câștige bani iar azi am primit un mesaj conform căruia trebuie sa plătesc 700 de eura dacă vreau contul înapoi. Ce este de făcut ca să mi se blocheze contul de instagram
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
azi am primit un mesaj conform căruia trebuie sa plătesc 700 de eura dacă vreau contul înapoi


Faceți de urgență plângere penală pentru șantaj. Îl vor prinde și o să vă spună rapid parola ca să vi-l recuperați.
ati cerut blocarea contului de catre Instagram?
Da dar fără nici un răspuns

adriandimitriu a scris:

ati cerut blocarea contului de catre Instagram?

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ați făcut plângere pentru șantaj?
Da am trimis email dar nu am primit nici un raspuns


Ancafiruta a scris:

Da dar fără nici un răspuns

adriandimitriu a scris:

ati cerut blocarea contului de catre Instagram?



Alte discuții în legătură

Violarea corespondentei electronice ovidiutrusca ovidiutrusca Fosta mea prietena,imi sparge frecvent parolele si le inlocuieste la adresele de mail pe care le folosesc;am acolo informatii atat personale cat si de ... (vezi toată discuția)
Conturi yahoo messenger sparte viorel2010 viorel2010 Am si eu o problema mai complicata deoarece de la un simplu joc (triburile) s-a mers mult mai departe, spargere de adrese de mail si infractiunea de alterare a ... (vezi toată discuția)
Ordonantele procurorilor ContSters327384 ContSters327384 Buna ziua ! In urma cu 7 lui mi s-a spart contul de facebook . cei care mi l-au spart mi-au restrictionat accesul la cont pentru 3 zile , mi-au vazut mesaje ... (vezi toată discuția)