Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi ...

Bună ziua duminica seara mi s_a spart contul de instagram. Mi s-a modificat numele de instagram și adresa de e-mail și parola eu nemaiputând sa întru în cont. Persoana care a spart contul postează despre criptomonede trimite mesaje prietenilor din lista ce sa facă ca să câștige bani iar azi am primit un mesaj conform căruia trebuie sa plătesc 700 de eura dacă vreau contul înapoi. Ce este de făcut ca să mi se blocheze contul de instagram
azi am primit un mesaj conform căruia trebuie sa plătesc 700 de eura dacă vreau contul înapoi

Faceți de urgență plângere penală pentru șantaj. Îl vor prinde și o să vă spună rapid parola ca să vi-l recuperați.
ati cerut blocarea contului de catre Instagram?
Da dar fără nici un răspuns

adriandimitriu a scris:

ati cerut blocarea contului de catre Instagram?

Ați făcut plângere pentru șantaj?
Da am trimis email dar nu am primit nici un raspuns

Ancafiruta a scris:

Da dar fără nici un răspuns

adriandimitriu a scris:

ati cerut blocarea contului de catre Instagram?