Forum Discuţii juridice Executare silită executare peste 1/2 din salariu?
Discuție deschisă în Executare silită

executare peste 1/2 din salariu?

Buna ziua,
Daca am de platit lunar 3 pensii de intretinere pentru 3 copii minori, acestea totalizand 1/2 din veniturile mele salariale lunare, mai poate fi pusa in executare o hotarare judecatoreasca prin care se dispune plata unei sume de bani? In cazul in care hotararea nu se poate executa acum, se prescrie? In cat timp?
Multumesc!
aveti executare si pe pensie ? daca nu, vi se pune poprire pe 1/3 din salariu. Nu aveti decat sa formulati contesttaie.
Nu se prescrie creamța, vă pune în executare alte bunuri mobile și imobile, dacă pensia de întreținere vă este executată silit 1/2 din salariu.
Dapix, utilizator