Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am o întrebare legată de programul Rabla ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am o întrebare legată de programul Rabla Local ...

Bună ziua. Am o întrebare legată de programul Rabla Local mai exact criteriul următor: "să dețină un autovehicul uzat înmatriculat pe numele său de cel puțin cinci ani și să fie în evidențele fiscale ale primăriei respective". Mașină pe care vreau sa o casez a fost a tatălui meu care a decedat și am certificat de moștenitor pentru ea, fiind de asemenea înscrisă la primărie pe numele meu. Problema ar fi că mașină a rămas înmatriculată pe numele tatălui meu. In aceste condiții as putea participa la program?
Trebuie sa mergeti la politie sa inmatriculati masina pe numele dvs. sau sa o scoateti din evidenta/ circulatie. Va trebuie certificatul de mostenitor, documentul de la primarie ca sunteti cu taxele la zi, cartea dvs. de identitate.