Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua, sa va spun ce mi s-a intamplat. Aseara m-am ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua, sa va spun ce mi s-a intamplat. Aseara m-am gandit ...

Buna ziua, sa va spun ce mi s-a intamplat. Aseara m-am gandit sa ma joc pe pokerstars la un turneu de poker online. Turneul avea o intrare de 11$ si urma sa se joace 8 ore, dupa care pauza pana a doua zi la ora 21. S-au inregistrat aprox. 12000 de jucatori dupa 7 ore de joc mai eram in turneu aprox.60 de jucatori si le-a picat serverul pe Romania, am vb si cu alti jucatori si la fel li s-a intamplat nu au mai putut sa intre pe aplicatie. Timp de vreo 3 ore Pokerstars a fost cazut in Romania azi noapte si nu am putut juca, turneul a mers in continuare si fisele le-am pierdut pt ca nu ma mai puteam juca din cauza lor. Am iesit din turneu pe locul 30 dupa aprox 40 de minute in care n-am putut sa joc din cauza lor. Efectiv m-au furat ceilalti de toate fisele pt ca eu nu puteam intra. Am incercat 3 dispozitive cu sisteme de operare diferite (ios, android, windows) si doua conexiuni la internet(wifi si date mobile) retele diferite. Nu mergea deloc, ei dadeau vina pe mine ca e de la mine si stiau ca e de la ei, am luat legatura cu alti jucatori si ei au patit la fel. Premiul pentru locul 1 era 12900$, mai eram doar 60 din 120000 si ei mi-au dat banii pt locul 30 aprox 140$, aveam clar sansa de a castiga mult mai mult daca le functiona serverul. Vreau sa-mi spuneti o parere, ce este de facut in aceasta speta? Ce vina am eu dupa 7 ore de joc ca le pica lor serverul si mi se fura practic fisele pentru ca eu nu pot intra in joc....
andrafyo, utilizator
60 din 12000* am pus un zero in plus din greseala, nu vad cum sa editez mesajul initial, sunt noua pe forum.
cititi mai intai regulamentul. aproape sigur ca serverul local e al unui tert. dvs nu aveti nici o vina, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiti despagubit pe baza unor ipoteze. e un joc de noroc. aici intra si conexiunea