Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am pus 5 euro pe cartela si azi ma uit, ca vodafone le ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am pus 5 euro pe cartela si azi ma uit, ca vodafone le a furat. ...

Am pus 5 euro pe cartela si azi ma uit, ca vodafone le a furat. Cum vad am primit doua zila inainte un mesaj unde scrie, daca nu doresc activatea aceastei oferte, trimite SMS si asa mai departe.
Intrebarea mea este kegal sa iti iau bani fara sa dai acordul tau? Pot sa trimit si eu la ori cine un mesaj si daca nu raspunde are un contract cu mine si pot sai cer bani? Intreb ca nu sunt din Romania si nu stou daca aici este legal.
Multumesc
Alexa7322, utilizator
o cartela de telefonie nu este un cont in banca. nu ati vorbit, transmis mesaje, navigat pe internet? contravaloarea acestor servicii este automat scazuta din sold
Dar cum automatic? Inainte nu am avut nici o optiune si nu am spus ca vreau ceva. Pur si simplu am pus 5 euro pe cartela si atat. Asta este legal? Acuma nu am credit pe card si trebuie sa pun iar bani si ei mi le iau iar pentru ce stiu eu? Nu am spus si nu am dat nici un acord pentru o optiune.
Alexa7322, utilizator