Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt acuzata desi nu am lovit un copil
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt acuzata desi nu am lovit un copil

Un pusti a aruncat cu un ambalaj in mine .Eu il intreb daca asa il invata acasa? El ma injura.il injur si eu . Apoi dupa ceva vreme apoi aflu ca am plingrere penala si ca are certificat medical pt 2 zile. ce se poate intimpla?
L-ati lovit pustiul?

Eu va propun sa va angajati un avocat. Daca nu l-ati lovit, poate sa aiba orice certificat el doreste.
ContSters77883, utilizator
nu !Era pe role ,cind a avut loc schimbul de ,,amabilitati,,Dupa ce am plecat eu se putea intimpla orice.Nu stiu pt ce are CM.
Daca nu l-ati lovit, adica nu d-voastra sunteti cel ce a savarsit infractiunea de lovire, vatamare corporala mai exact, nu aveti de ce sa va faceti probleme, intrucat adevarul iese la iveala la cercetarea penala, facuta de politie.
Daca intr-adevar nu ati lovit acel copil,nu cred ca este cazul sa va faceti probleme.;)
Politia e obligata sa dea curs plangerii. Mergeti cand va cheama si declarati exact cum s-a intamplat.

Aveti dreptul sa depuneti si dvs o plangere pentru denunt calomnios.