avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin!!

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin. Taxa judiciara de...?Gasesc ajutor?
Cel mai recent răspuns: sorina_25 , utilizator 19:37, 15 Octombrie 2006
taxa judiciara de timbru e de 4 lei, iar timbrul judiciar e de 0.15 lei.
taxa judiciara de timbru e de 4 lei, iar timbrul judiciar e de 0.15 lei.
Multumesc frumos!Pentru persoane juridice taxa de timbru se plateste la trezoreria unde are sediul fiscal?
Se plateste la trezoreria unde are sediul instanta la care introduci cererea de investire cu formula executorie
Iar taxa de 40.000 ROL + timbrul judiciar se achita pt fiecare bilet la ordin....3 bilete = 3*40.000 + 3*1.500.... Incepator fiind, am achitat doar 40.000 + 1.500, si acum trebuie sa completez....

Alte discuții în legătură

Termen gabitzaalex gabitzaalex Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca exista un termen limita in ceea ce priveste cererea de investire a unui bilet refuzat. am un bo refuzat din 31 iulie ... (vezi toată discuția)
Bo refuzat la plata juridic dana juridic dana care este procedura de investire cu titlu executoriu a unui BO refuzat la plata? (vezi toată discuția)
Bilet la ordin _catalin_ _catalin_ AM O INTREBARE : FAPTUL CA M AM PREZENTAT LA BANCA CU UN BO PESTE DATA SCADENTEI ( APROX 5 LUNI) AR PUTEA CONSTITUI UN MOTIV DE CONTESTATIE LA EXECUTARE DIN ... (vezi toată discuția)