Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin!!

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin. Taxa judiciara de...?Gasesc ajutor?
taxa judiciara de timbru e de 4 lei, iar timbrul judiciar e de 0.15 lei.
Multumesc frumos!Pentru persoane juridice taxa de timbru se plateste la trezoreria unde are sediul fiscal?
Se plateste la trezoreria unde are sediul instanta la care introduci cererea de investire cu formula executorie
Iar taxa de 40.000 ROL + timbrul judiciar se achita pt fiecare bilet la ordin....3 bilete = 3*40.000 + 3*1.500.... Incepator fiind, am achitat doar 40.000 + 1.500, si acum trebuie sa completez....