avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin!!

Rogu-va...un model de cerere de investire a unui bilet la ordin. Taxa judiciara de...?Gasesc ajutor?
Cel mai recent răspuns: sorina_25 , utilizator 19:37, 15 Octombrie 2006
daca locul platii e la Ploiesti:D
~ Conținut șters la cerere ~
la locul platii
Biletul la ordin este titlu executoriu. Cititi Legea 58/1934 privind cambia si biletul la ordin. Cererea de investire a biletului la ordin se depune la Judecatoria de la locul platii mentionat pe BO + taxa + tj + delegatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen gabitzaalex gabitzaalex Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca exista un termen limita in ceea ce priveste cererea de investire a unui bilet refuzat. am un bo refuzat din 31 iulie ... (vezi toată discuția)
Bo refuzat la plata juridic dana juridic dana care este procedura de investire cu titlu executoriu a unui BO refuzat la plata? (vezi toată discuția)
Bilet la ordin _catalin_ _catalin_ AM O INTREBARE : FAPTUL CA M AM PREZENTAT LA BANCA CU UN BO PESTE DATA SCADENTEI ( APROX 5 LUNI) AR PUTEA CONSTITUI UN MOTIV DE CONTESTATIE LA EXECUTARE DIN ... (vezi toată discuția)