Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliere contract Orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliere contract Orange

Bună ziua! Aș dori să reziliez un contract care se află în valabilitate încă un an cu Orange. La abonament am luat și un telefon în rate.
Am făcut cerere de reziliere în aplicație, iar după vreo săptămână mă sună un reprezentant Orange care-mi spune că trebuie să plătesc o taxă de reziliere de 120 euro pe lângă ratele acelea, pe motiv că aș fi luat telefonul.
În contractul încheiat cu ei specifică faptul că nu se impune vreo taxă de reziliere. Cum ar trebui să procedez pentru a plăti doar ratele rămase integral?
Initial achitati restul c/v telefonului si ulterior solutionati rezilerea abonamentului