Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren

Buna seara!
Detin un teren pentru care am cadastru si intabulare. Daca doresc sa vand doar o parte din acest teren trebuie sa fac cadastru pe suprafata mai mica pe care doresc sa o vand?
trebuie sa faceti o dezmembrare. in urma acestei lucrari (executate de un cadastrist si inregistrate in CF), vor rezulta doua terenuri in proprietatea dvs, fiecare cu numarul lui cadastral