Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cine raspunde si in ce mod pentru incarcarea gresita ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cine raspunde si in ce mod pentru incarcarea gresita in aplicatia ...

Cine raspunde si in ce mod pentru incarcarea gresita in aplicatia informatica a programului "Casa verde fotofoltaice" a u nui document din dosarul de finantare depus la instalatorul validat, care a dus la respingerea cererii de finantare? Am depus contestatie. Care este termenul de solutionare?
Buna ziua,
Cititi ghidul de finanțare al programului, disponibil pe site-ul www.afm.ro
Succes!
In ghid nu scrie cine raspunde de incarcarea gresita a documentelor. Instalatorul validat nu are raspundere pt aceasta.
Buna dimineața,
Instalatorul are obligația de a verifica documentele conform ghidului de finanțare și să le incarce in aplicație ( citiți art. 18 și următoarele din ghid). Termenul de rezolvare a contestației este de 30 de zile de la data înregistrării contestației la AFM (conform ghidului de finanțare).
Succes!
Multumesc frumos!