Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Speta: Un cetatean român este student in Belgia. Are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Speta: Un cetatean român este student in Belgia. Are sub 26 ...

Speta: Un cetatean român este student in Belgia. Are sub 26 de ani. A primit o oferta de lucru part-time de la o firma din Romania. In cazul in care incheie cu acest angajator un CIM part-time (de 2 ore de exemplu) remote, se incadreaza la exceptia prevazuta de OG 16/2022 privind suprataxarea CIM part-time.? Multumesc!
Întrucât legea nu distinge dacă forma de școlarizare trebuie sa fie în tara sau în afara consider ca se încadrează.