Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația la noi ...

Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația la noi nascuti și până la ce vârstă multumesc
Buna ziua!
Aveti atasat un link edificator.
[ link extern ]
Alocaţia a fost majorată la 600 de lei pentru copiii de până la 2 ani, începând cu luna ianuarie 2022 (inclusiv pentru copiii cu handicap, indiferent de vârstă).

De asemenea, alocaţia de stat a crescut la 243 lei pentru copiii cu vârsta între 2 şi 18 ani, dar şi după această vârstă pentru tinerii care urmează cursurile învăţământului liceal sau profesional, până la terminarea acestora
Cornel Vasile, Consilier juridic