avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația la noi ...


Buna ziua as putea sa știu și eu cat este alocația la noi nascuti și până la ce vârstă multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:52, 16 Septembrie 2022
Buna ziua!
Aveti atasat un link edificator.
[ link extern ]
Alocaţia a fost majorată la 600 de lei pentru copiii de până la 2 ani, începând cu luna ianuarie 2022 (inclusiv pentru copiii cu handicap, indiferent de vârstă).

De asemenea, alocaţia de stat a crescut la 243 lei pentru copiii cu vârsta între 2 şi 18 ani, dar şi după această vârstă pentru tinerii care urmează cursurile învăţământului liceal sau profesional, până la terminarea acestora
Ultima modificare: Vineri, 16 Septembrie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca lyly64 lyly64 Va rog, care este venitul pe anul 2016, al alocatiei ptr. copil( ptr.completat declaratia de avere) (vezi toată discuția)
Alocatia de stat dupa varsta de 18 ani (la studenti?) ContSters198982 ContSters198982 Buna ziua! Va rog foarte mult sa ma informati daca, alocatia de stat se da si studentilor la zi sau doar daca inca sunt elevi dupa ce au implinit varsta de 18 ... (vezi toată discuția)