Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent ...

Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent că am luat pentru nevoi medicale cu toate că nu am avut nevoie și acum IFN-ul îmi cere acte doveditoare. Ce pot face in acest sens ? Mulțumesc
De vreme ce vi s-a acordat creditul, de ce vi se mai cer documente medicale. Ați primit vreo explicație ?
Buna ziua! Nu, nu am primit nici o explicație . M am trezit cu mesaj sa le dau factura care să dovedească cheltuiala medicala. Era specificat și în contract dar daca nu l am citit... Poate sa îmi facă ceva ? Mulțumesc
În contract este menționată vreo sancțiune pentru necomunicarea facturii medicale. ? Vă prejudiciază cu ceva dacă remiteți factura medicală ?
Nu , nu este menționat nimic ..
Buna ziua,

Banca/IFN -ul poate declara creditul exigibil anticipat daca nu sunt respectate cerintele in urma finantarii (in cazul dumneavoastra prezentarea facturii pentru servicii medicale).

Solutii: Fie prezentati documentele solicitate fie achitati integral prin refinantare ( de la alta institutie bancara/IFN) sau din surse proprii.

O zi placuta!

Alexandru2293 a scris:

Buna ziua! Am luat un credit de la un IFN și nu am fost atent că am luat pentru nevoi medicale cu toate că nu am avut nevoie și acum IFN-ul îmi cere acte doveditoare. Ce pot face in acest sens ? Mulțumesc