Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua . Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua . Indemnizatie crestere copil

Buna ziua . Daca am lucrat pana in 31.03.2022 1 an si 5 luni si de la 01.04 2022 pana pe 26.08.2022 fiind insarcinata in 2 luni si un pic la momentul cand s a incheiat contractul, pot aplica pt indemnizatie crestere copil daca pana nasc 1-15.03.2023 vor fi 6 luni nelucrate?
daca nasteti in martie 2023 ... perioada eligibila pentru CCC este : aprilie 2021 - martie 2023

aprilie 2021 - martie 2022 (12 luni) , aprilie 2022 - august 2022(5 luni) .. total 17 luni ... beneficiati de indemnizatia CCC
Va multumesc foarte mult pt raspuns. Oare unde trebuie sa sun sa ma interesez ce anume trebuie sa depun dupa nastere, stiti?
La AJPIS.
Multumesc mult