Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Recuperare bani Asigurare City Insurance.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Recuperare bani Asigurare City Insurance.

Buna ziua. In urma cu 12 luni am avut un accident in trafic, soferul avea asigurare la City Insurance. Am depus cereri asa cum.prevede procedura, spunsndu.ni.se ca in cateva luni se primesc banii, acum s.a blocat in Parlament proiectul. As putea oare sa.l dau in judecata pe soferul care m.a lovit, si sa fie obligat personal.sa imi plateasca reparatia ?
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc. Da, am depus, dar nici un raspuns.

Voinea Liviu a scris:

Il puteti actiona in judecata,insa vinovatul va mentiona ca la data accidentului avea RCA valabil,ceea ce va aduce in situatia de acum.
Ati depus cereri si la FGA,dupa insolventa City Insurance?