avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Eu am ieșit la pensie pentru invaliditate de muncă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Eu am ieșit la pensie pentru invaliditate de muncă în luna ...

Eu am ieșit la pensie pentru invaliditate de muncă în luna august anul acesta, când voi primi pensia, va veni și cardul pentru vaoucere de250 lei. Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 11:27, 17 Octombrie 2022
Daca pensia este de maxim 1500 lei,veti primi si cardul.Nu neaparat odata cu pensia,poate veni mai tarziu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eu am ieșit la pensie de invaliditate, în luna august, am o ... Jaetel Jaetel Eu am ieșit la pensie de invaliditate, în luna august, am o pensie de 1000 lei, am sunat la casa de pensii pentru a întreba de cardul de vaoucer și mi s-a ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. În luna august am ieșit la pensie pentru invaliditate ... Jaetel Jaetel Bună ziua. În luna august am ieșit la pensie pentru invaliditate de muncă, as dori sa știu dacă primesc și eu acei 50 de euro la două luni.pensia este ... (vezi toată discuția)
Nu pot sa depun o cerere - nu e primita Toaderas Toaderas Din acest forum am aflat ca, “Pensia de invaliditate se va acorda indiferent de stagiul realizat, in toate cazurile in care beneficiarul a fost incadrat in ... (vezi toată discuția)