Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari Codul Muncii- CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari Codul Muncii- CIM

Buna ziua,

Avand in vedere modificarile aduse la Codul Muncii prin Legea 283/2022 publicata in MO pe data de 19 Oct si cu intrare in vigoare de la data de 22 Oct, in situatia in care urmeaza sa inchei un contract de munca saptamana viitoare, ce model de contract de munca voi folosi? Este obligatoriu sa am in vedere elementele nou prevazute de lege care trebuie specificate in CIM? Din cate am vazut, ar trebuie ca Inspectia Muncii sa elaboreze un nou model de contract individual de munca, care sa cuprinda toate aceste clauze obligatorii.
Multumesc!!
Modelul vechi la care adaugati noile mentiuni adoptate.
Multumesc!!!