Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Inregistrare marca OSIM, contestatii.
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Inregistrare marca OSIM, contestatii.

Ce se intampla in cazul in care doresc sa inregistrez o marca la osim, insa exista deja 5 firme active cu acelasi cod caen, insa model complet diferit de business? In cel mai rau caz vor contesta, care sunt sansele ca asta sa se intampla daca nu voi fi parte din concurenta pentru ei?
Forma de management/organizare nu are nicio importanta. Marca trebuie sa fie distinctiva prin cuvinte (nume) si prin logo.
tgeorgescu, utilizator