Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua calculul apei in condominiu se face dupa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua calculul apei in condominiu se face dupa anexa nr. ...

buna ziua
calculul apei in condominiu se face dupa anexa nr. 12-norme metodologice de facturare (legea 51/2006)?
noi in bloc avem si contorizati si la pausal se poate lua o hotarare in adunarea generala sau de catre comitet pentru stabilirea unui coeficient la cei contorizati si la cei la pausal pentru calculul apei calde decat cel prevazut in lege?
multumesc!
Asociatia de proprietari nu detine autoritatea si competenta sa dispuna hotarari contrare dispozitiilor legale in vigoare
Exista normative care prevad valorile consum in system pausal
[ link extern ]