Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contructie ridicata in curtea comuna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contructie ridicata in curtea comuna

buna ziua, as dori sa stiu daca se poate ca unul din vecini sa construiasca o bucatarie in curtea comuna a unui imobil. El zice ca a cerut de la Primarie extindere, si ne oblige sa ne demolam boxa construita pe acel teren. Eu stiam ca fiind curte comuna nu are drept sa construiasca, ar trebui sa iasa din indiviziune inainte, pentru ca suntem 10 locatari proprietari in curte, si ar trebui sa aiba si acordul nostru.
Fiind vorba despre parte comuna,legal ar trebui sa existe acordul tuturor locatarilor
Verificati situatia direct la serviciul urbanism din primarie