avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 278 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii. Ce obligatii financiare are ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii. Ce obligatii financiare are angajatorul fata ...

Buna dimineata.
Ce obligatii financiare are angajatorul fata de mine mecanic de locomotiva telecomandata, cand simultan cu aceasta functie indeplinesc si functia de manevrant vagoane in acelasi loc de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:40, 16 Noiembrie 2022
Nicio obligatie , daca nu se mentioneaza in c.i.m. incheiat cu acel angajator ...


Cornel Vasile a scris:

Nicio obligatie , daca nu se mentioneaza in c.i.m. incheiat cu acel angajator ...

Efectuarea a două funcții în același timp nu se consideră cumul de functii?
Cumul se exercita în baza unor documente... de exemplu, c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am lucrat, din 1990 pana in 2001 , intr-o intreprindere ... ddddumitru ddddumitru Buna ziua, Am lucrat, din 1990 pana in 2001 , intr-o intreprindere cu specific morarit - panificatie, unde am indeplinit functia de sef de coloana, dar am ... (vezi toată discuția)
Clauza de fidelitate suciu_diana suciu_diana Buna ziua, poate clauza de fidelitata stipulata de Codul Muncii, ca si obligatie a angajatului, sa fie interpretata ca si [b]clauza de incompatibilitate a ... (vezi toată discuția)
Doua contactre de munca la aceeasi societate? coraliana coraliana buna seara, Ma confrunt cu o mare dilema. Pot avea la acelasi angajator angajata o persoana cu doua contracte de munca? Mentionez ca are un ... (vezi toată discuția)