Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua!Dacă într-o instituție publică ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua!Dacă într-o instituție publică secretarul refuză ...

Bună ziua!Dacă într-o instituție publică secretarul refuză să îmi dea număr de înregistrare pentru un referat/cerere unde pot face plângere și cum pot să o înregistrez?Mulțumesc anticipat.
O trimiteți prin poștă cu confirmare de primire. Sesizările împotriva activității secretarului general al localității se fac la Prefectura județului respectiv - comisia de disciplină pentru secretarii UAT.