Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a adoptat o pisica ...

Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a adoptat o pisica in bloc si aceasta este lasata libera si face mizerie in fata usii altor vecini, unde se poate reclama si ce masuri pot fi luate?
Initial incercati solutionarea amiabila direct cu persoana care a adoptat pisica
Daca acesta este reticent,sesizati oficial,politia teritoriala,serviciul politia animalelor
Succes !
Politia animalelor poate fi sesizata pentru o astfel de problema? Faptul ca stapanul lasa pisica libera si aceasta face mizerie?

ynocentta a scris:

Initial incercati solutionarea amiabila direct cu persoana care a adoptat pisica
Daca acesta este reticent,sesizati oficial,politia teritoriala,serviciul politia animalelor
Succes !