avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a adoptat o pisica ...

Buna ziua, imi spuneti, va rog, daca un vecin a adoptat o pisica in bloc si aceasta este lasata libera si face mizerie in fata usii altor vecini, unde se poate reclama si ce masuri pot fi luate?
Cel mai recent răspuns: puimicc , utilizator 17:04, 23 Noiembrie 2022
Initial incercati solutionarea amiabila direct cu persoana care a adoptat pisica
Daca acesta este reticent,sesizati oficial,politia teritoriala,serviciul politia animalelor
Succes !
Politia animalelor poate fi sesizata pentru o astfel de problema? Faptul ca stapanul lasa pisica libera si aceasta face mizerie?

ynocentta a scris:

Initial incercati solutionarea amiabila direct cu persoana care a adoptat pisica
Daca acesta este reticent,sesizati oficial,politia teritoriala,serviciul politia animalelor
Succes !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna! am urmatoarea problema: am 1-2 vecini care au 'adoptat' ... snowflake59 snowflake59 Buna! Am urmatoarea problema: am 1-2 vecini care au \'adoptat\' (am inteles ca ar fi inregistrati pe numele lor) 2 caini, unul de talie medie si unul de talie ... (vezi toată discuția)
Vecini cu dragoste de pisici gepop gepop unde pot reclama faptul ca 2 vecini au 2 pisici pe care le-au pripasit pe scara blocului si care-si fac necesitatile la ultimul etaj. de facut curat nu fac ... (vezi toată discuția)
Animale la bloc snowflake59 snowflake59 Buna ziua! O persoana a luat in ingrijire doua pisici pe care le tine in fata usii apartamentului ei. Le-a facut culcus si le da de mancare. Persoana ... (vezi toată discuția)