Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Buna,una avocat definitiv Roman poate profesa in ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Buna,una avocat definitiv Roman poate profesa in Italia? Ii este ...

Buna,una avocat definitiv Roman poate profesa in Italia? Ii este recunoscuta diploma? Care sunt pasii de urmat?
[ link extern ]

Urmeaza inscrierea intr-un barou italian.

Nota: 99% din cei din Baroul Bota n-au fost niciodata avocati, iar inscrierea lor in barourile italiene nu este permisa.