Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am semnat la notar actul de divort in data de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am semnat la notar actul de divort in data de 18.11.2022 si urmeaza ...

Am semnat la notar actul de divort in data de 18.11.2022 si urmeaza sa semnez definitiva pe 20 decembrie cu acordul pentru procentul de pensie alimentara din salariul sotului. In cat timp intra pensia alimentara? Cand este el obligat la plata?
Multumesc.
Buna ziua, este obligat la plata de la momentul semnarii acordului daca prin acord nu se prevede alta data.
La data semnarii acodului sau la data convenita in acesta.