Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de 20 zile ...

Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de 20 zile de la ce data incepe sa se alculeze 24.11 sau 25.11?
Multumesc
Preavizul incepe cu data pe care o inscrieti in demisie.
Cu 25 .11. incepe sa curga preavizul.