avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de 20 zile ...

Daca in data de 24.11 imi depun demisia, preavizul de 20 zile de la ce data incepe sa se alculeze 24.11 sau 25.11?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:46, 25 Noiembrie 2022
Preavizul incepe cu data pe care o inscrieti in demisie.
Cu 25 .11. incepe sa curga preavizul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz ContSters338232 ContSters338232 Va rog sa-mi spuneti, termenul de 20 de zile lucratoare a preavizului, in cazul unei demisii, de cand incepe sa curga, din momentul inaintarii demisiei sau de ... (vezi toată discuția)
Demisie-art 81 pct 8 liveomars liveomars La insistentele angajatorului( nu mi-a dat salariul la timp,a chemat politia la serviciu si m-a dat afara din cladire) mi-am dat demisia cu art 81 pct 8 cu ... (vezi toată discuția)
Incepand cu ce data se calculeaza perioada de preaviz in cazul demisiei? Simona_Elisa1984 Simona_Elisa1984 Buna ziua, tuturor! Am nevoie de ajutor in legatura cu o problema.Lucrez la o societate comerciala din data de 13.05.2016.Din motive personale, in data de ... (vezi toată discuția)