Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... acord de mediere
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

acord de mediere

Bun gasit!
un act de mediere ,incheiat la mediatoar este considerat inscris de mana?
acesta poate fi considerat un document legal?
daca se incalca acordul de una dintre parti,ce se poate intampla?
multumesc!
Da, în prima etapă este un înscris sub semnătură privată. Dar poate fi autentificat și pus în executare.
Se poate anula acordul de mediere?

Ana Cristina Margu Birou de mediator a scris:

Da, în prima etapă este un înscris sub semnătură privată. Dar poate fi autentificat și pus în executare.