Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Când pot sa închei și să transmit in revisal un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Când pot sa închei și să transmit in revisal un contract ...

Când pot sa închei și să transmit in revisal un contract de munca pe care trebuie să îl fac cu 01.12.2022 daca 01 și 02 Decembrie sunt zile nelucrătoare? Mulțumesc
C.i.m. se transmite cel târziu în ziua anterioară începerii activității de către fiecare persoană care urmează să se afle într-un raport de muncă cu angajatorul în baza unui contract individual de muncă.

Contractul individual de munca se incheie in baza consimtamantului partilor, in forma scrisa, in limba romana, cel tarziu in ziua anterioara inceperii activitatii de catre salariat.

În speță în 29.11 sau în 30.11 se poate transmite.