Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pot vinde 50% dintr-un apartament? Menționez ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pot vinde 50% dintr-un apartament? Menționez ca succesiunea ...

Pot vinde 50% dintr-un apartament? Menționez ca succesiunea este facuta, cadastru si certificatul energetic. Sora mea, care deține cealaltă jumătate nu se grăbește cu vanzarea, si dupa ea se va vinde cam intr-un an. Eu nu doresc sa am pe numele meu apartamentul timp de un an, exista vreo modalitate de a dona/vinde partea mea cat mai curand posibil? Va mulțumesc anticipat.
daca gasiti cumparator, puteti.
Este cineva de aici care ma poate ajuta cu actele? Preferabil din București. Pot sa il pun pe numele socrului, care ar fi modalitatea care ar costa cel mai putin? Mulțumesc inca o data.

gi-jane2 a scris:

daca gasiti cumparator, puteti.

zender, utilizator
Numai un notar public va poate ajuta,actele urmând sa fie autentificate de către acesta ..
atentie, pe socru il mosteneste doar fii-sau.
La notar va zice ce acte va sunt necesare.
gi-jane2, moderator
Dvs vreți sa va vindeți partea (adica sa obțineți niște bani) sau doar vreți sa scăpați de ea?