Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de zile și am ...

Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de zile și am fost înșelată am dovezi ce pot sa fac ajutați-mă cu un sfat!!
Buna ziua,
... si cam ce ati vrea sa faceti????
Nu sunteti casatoriti legal, deci puteti pleca.
Si daca ati fi casatoriti legal, aveati optiunea unui divort.
Ce sa faceti cu dovezile, la ce va folosesc ?
Va despărțiti si gata, nu mai pierdeti vremea.
Ce sa faceți, dvs trăiți într un univers paralel?Îl țineți de bun în continuare sau vs despărțiți ce altceva credeți ca se poate face?
Strict juridic nu avem ce sfat sa va dam, caci concubinajul nu creeaza vreo comunutate de bunuri si nici nu da nastere unor drepturi si obligatii reciproce.

Cu exceptia situatiei cand aveti impreuna copii minori sau bunuri si atunci altfel trebuie sa adresati intrebarea sau sa prezentati dilema dvs.