avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de zile și am ...

Bună ziua sunt inpreuna cu concubinul de 7 ani de zile și am fost înșelată am dovezi ce pot sa fac ajutați-mă cu un sfat!!
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 18:56, 4 Decembrie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
... si cam ce ati vrea sa faceti????
Nu sunteti casatoriti legal, deci puteti pleca.
Si daca ati fi casatoriti legal, aveati optiunea unui divort.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce sa faceti cu dovezile, la ce va folosesc ?
Va despărțiti si gata, nu mai pierdeti vremea.
Ce sa faceți, dvs trăiți într un univers paralel?Îl țineți de bun în continuare sau vs despărțiți ce altceva credeți ca se poate face?
Strict juridic nu avem ce sfat sa va dam, caci concubinajul nu creeaza vreo comunutate de bunuri si nici nu da nastere unor drepturi si obligatii reciproce.

Cu exceptia situatiei cand aveti impreuna copii minori sau bunuri si atunci altfel trebuie sa adresati intrebarea sau sa prezentati dilema dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concubinaj mariaburete mariaburete DACA SE CONVIETUIESTE IN CONCUBINAJ ,5 ANI DE ZILE ,CARE SANT DREPTURILE PARTILOR IN CAZ DE DESPARTIRE? VA MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Partaj dupa concubinaj ContSters97117 ContSters97117 Nu stiu daca problema mea se incadreaza in acest domeniu ,dar incerc totusi sa va adresez cateva intrebari in speranta ca imi veti putea raspunde, sau eventual ... (vezi toată discuția)
Drept de proprietate în concubinaj grasunel grasunel Buna! Am si eu o intrebare;stau in concubinaj de 10 iar acum vrem sa construim o casa,bineînțeles ca va fi pe numele lui.In caz de despartire,eu ce drepturi ... (vezi toată discuția)