Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Precizari.
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Precizari.

Precizari. Daca o O.U.G. modifica o lege organica votata in parlament , nu este necesara confirmarea acesteia de o lege corespunzatoare votata in Parlament ? Adica patru persoane modifica ceea ce sustin cateva sute de persoane!?
george-neagu, moderator
Teoretic da, practic ea produce efecte din momentul publicarii in m.of. si trimiterii la camera competenta sa fie sesizata.