Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara.Am 61 de ani, un stagiu de cotizare de 30 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara.Am 61 de ani, un stagiu de cotizare de 30 de ani,2 ...

Buna seara.Am 61 de ani, un stagiu de cotizare de 30 de ani,2 luni si 26 de zile.Am lucrat in grupa a doua 5 ani,5 luni si 20 de zile.Am locuit 35 ani in Braila si ma incadrez in prevederile legii 161/2022 de reducere a varstei de pensionare.Universitate la zi 5 ani si armata 9 luni.Cand as putea iesi la pensie anticipata?
Multumesc.
Buna ziua!
Puteti intreba la casa teritoriala de pensii,prin email, telefon sau acolo personal.Ei va vor da raspunsul corect.