Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum se întocmește un interogatoriu al pârâtului?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum se întocmește un interogatoriu al pârâtului?

Punând întrebări părții adverse despre fapte personale,care sa ducă la o recunoaștere spontana sau la deslusirea unei anumite situații care se dorește a fi dovedita.Probatoriul nu ar trebui făcut după ureche ci împreună cu un av....