Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract hotel
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract hotel

Buna ziua!. Daca am facut rezervarea la un hotel printr-o parte terta(booking.com) si in metoda de achitare era plata la hotel, iar acestia ma suna ulterior ca vor un avans, sunt obligat sa il platesc? Multumesc!
Cred ca fortati lucrurile. Mai intai ca hotelul nu v-a promis nimic. Iar dvs nu promiteti nimic. Doar apasati un buton. Nu scrie in site-ul lui booking ca apasand butonul va angajati sa promiteti. Nici nu s-ar putea: booking e un site international si daca s-ar aplica legile civile din toate tarile afacerea s-ar inchide a doua zi dupa inaugurare.