Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua , convertire C F Am depus cerere pt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua , convertire C F Am depus cerere pt eliberare C F informare ...

Buna ziua , convertire C F
Am depus cerere pt eliberare C F informare pt apartament din bloc vechi, Am C F din anii 1998 si 2012. De 6 zile nu am primit pt motivul va trebuie convertit , inca nu s-a terminat convertirea .
( Un apartament din acest bloc acum s-a vandut , vanzatorii su obtinut C F fara probleme , )
Cat timp dureaza aceasta procedura de convertire?
Cu respect !
Legiuitorul nu a impus termen limita pentru convertire CF
Termenul este conditionat de interesul si profesionalismul inspectorului,de bagajul de activitate si de alti factori independenti de vointa partilor