Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are ...

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are 3 contoare , tarif plafonat se va acorda nimai pt. 1 contor ? Cum se alege pt. care din cele trei ?
A aparut deja lege in aceasta privinta ?
Cu respect
Nu sunt norme de aplicare, însă tariful minimal de 0,68 sau 0,8 se va considera doar pentru un loc de consum, se pare declarat de proprietar, pentru celelalte va fi un tarif plafonat la 1,3 RON /kwh.

ili47 a scris:

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are 3 contoare , tarif plafonat se va acorda nimai pt. 1 contor ? Cum se alege pt. care din cele trei ?
A aparut deja lege in aceasta privinta ?
Cu respect

a aparut ceva lege ,,, dispozitie ,, in acest sens ?
ili47, utilizator
Inca nu e promulgata :
[ link extern ]
Multumesc pt raspuns , am deschis Lincul extern ,am citit , care articol se refera la intrebarea mea ? Multumesc , apriciez mult raspunsurile Dvs !
ili47, utilizator
Cele trei imobile sunt pe numele proprietarului , intr-un CF estre trecut Uzufruct viager parintii proprietarului. Si in realitate parintii locuiesc in imobil , se poate schimba titularul in contract cu electrica ?
Multumesc!