avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are ...

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are 3 contoare , tarif plafonat se va acorda nimai pt. 1 contor ? Cum se alege pt. care din cele trei ?
A aparut deja lege in aceasta privinta ?
Cu respect
Cel mai recent răspuns: ili47 , utilizator 06:21, 17 Decembrie 2022
Nu sunt norme de aplicare, însă tariful minimal de 0,68 sau 0,8 se va considera doar pentru un loc de consum, se pare declarat de proprietar, pentru celelalte va fi un tarif plafonat la 1,3 RON /kwh.

ili47 a scris:

O persoana are 3 contracte cu electrica furnizare , deci are 3 contoare , tarif plafonat se va acorda nimai pt. 1 contor ? Cum se alege pt. care din cele trei ?
A aparut deja lege in aceasta privinta ?
Cu respect

a aparut ceva lege ,,, dispozitie ,, in acest sens ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Decembrie 2022
ili47, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Inca nu e promulgata :
[ link extern ]
Multumesc pt raspuns , am deschis Lincul extern ,am citit , care articol se refera la intrebarea mea ? Multumesc , apriciez mult raspunsurile Dvs !
Ultima modificare: Duminică, 11 Decembrie 2022
ili47, utilizator
Cele trei imobile sunt pe numele proprietarului , intr-un CF estre trecut Uzufruct viager parintii proprietarului. Si in realitate parintii locuiesc in imobil , se poate schimba titularul in contract cu electrica ?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Bună ziua! pentru că fiul meu nu îndeplinea condițiile pentru ... was57 was57 Bună ziua! Pentru că fiul meu nu îndeplinea condițiile pentru cumpărarea unui apartament prin credit ipotecar, am cumpărat eu apartamentul prin credit ... (vezi toată discuția)
Pretul plafonat al energiei electrice calculat separat pentru fiecare luna? mamaleone mamaleone Nelamurirea mea este legata de pretul plafonat al energiei electrice. Concret in luna ianuarie 2023 am avut consum de 103 kWh iar in februarie 2023 85 kWh. ... (vezi toată discuția)
Calcul consum mediu lunar 2021 energie electrica eronat bogdan.sb bogdan.sb Buna ziua, am urmatoarea speta, referitor la calcului consumului mediu de energie electrica, pentru anul 2021, pentru un loc de consum (implicit a pretului ... (vezi toată discuția)