avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor de noapte
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor de noapte

Buna ziua,
Daca programul de lucru este de 8 h, intre orele 16:00-24:00, angajatorul nu este obligat sa-mi acorde spor de noapte?
Multumesc anticipat!
Toate cele bune,
Ultima modificare: Marți, 13 Decembrie 2022
MariaRamona, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:15, 13 Decembrie 2022
In speta, angajatorul nu este obligat sa va acorde spor de noapte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate cim - 3 zile pe saptamana - urgent cioc natalia cioc natalia Buna ziua! Care este forma legala a unui CIM de 3 zile/saptamana -vineri, sambata si duminica (sambata si duminica sa se lucreze 8 ore de zi si 8 ore de ... (vezi toată discuția)
Program de lucru, zile libere consecutive și ore de noapte aba1011 aba1011 Bună seara din nou, Mă adresez la dvs cu o nouă problemă și înainte să discut cu angajatorul sau să fac vreo reclamație la ITM vreau să fiu sigur ... (vezi toată discuția)
Spor afererent muncii de noapte (raspunsul angajatorului) rakan rakan Majoritatea angajatilor (200+) lucram de acasa de la 19 la 03. Dupa ce mai multi am cerut explicatii angajatorului in legatura cu motivul pt care salariul nu a ... (vezi toată discuția)