Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... decizie pensie din decembrie 2022
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

decizie pensie din decembrie 2022

Buna ziua,
Mi s-a emis decizia pentru acordarea pensiei pe data de 8 decembrie 2022, cu valoarea punctului de pensie 1586 lei. Daca punctul de pensie s-a marit din ianuarie 2023, la 1786 lei, mi se va mari si mie sau nu se aplica marirea in acest caz? Multumesc de raspuns.
Veti primi majorarea punctului de pensie incepand cu luna ianuarie 2023.
Multumesc!