Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Pentru un conducator auto aflat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Pentru un conducator auto aflat in delegare in afara ...

Buna seara!
Pentru un conducator auto aflat in delegare in afara Romaniei ii putem acorda diurna neimpozabila in plafoanele stabilite pentru zilele de delegare si, in acelasi timp, sa ii mai dam si indemnizatie de mobilitate neimpozabila in limita a 33% din salariul de baza?
"....Nu se poate acorda pentru aceeasi deplasare atat indemnizatie de mobilitate neimpozabila cat si diurna neimpozabila...."
[ link extern ]