Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Rămâne impozitare pe venit sau pe profit?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Rămâne impozitare pe venit sau pe profit?

in 2022 firma micro un singur salariat cu 4 ore platea 3% imp venit ,acum trece la imp profit ?
daca modifica CIM la 8 ore ramine imp venit 1% sau imp profit
multumesc
george-neagu, moderator
daca il modifica astfel incat la 31.12.2022 sa fie cu 8 ore ramanea micro in 2023 cu 1% impozit . Daca il angajeaza in 2023 abia din 2024 revine din nou la micro pt ultima oara.
Grama Cornel - Consultant fiscal, Consultant fiscal