Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, Ce se poate intampla daca nu platesti o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, Ce se poate intampla daca nu platesti o factura in ...

Buna ziua,

Ce se poate intampla daca nu platesti o factura in Germania ? O cunostinta de a mea a stat in spital in Germania anul trecut , 7500 RON de plata , dar nu a platit inca. Firma i-a dat banii pentru factura pentru a o plati, dar respectivul a suferit un accident la cateva zile distanta si a folosit acei banii pentru acel incident. A spus la angajator ca va plati factura in urmatoarele luni , acesta a fost de acord, acum situatia e neclara. Inculpatul daca pot spune asa va plati acea factura dar va mai dura 2-3 luni. Momentan e din nou la lucru in Germania.
Autoritatile din Germania pentru recuperare sume vor informa oficial autoritatile competente din Romania