Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Care este nivelul studiilor pentru angajare șef ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Care este nivelul studiilor pentru angajare șef serviciu apa-canal?Postul ...

Care este nivelul studiilor pentru angajare șef serviciu apa-canal?Postul este in cadrul unei primarii de comuna și este funcție contractuala.
Studii superioare.
Îmi puteți spune un articol de lege care spune asta?
Sau din ce lege ma pot informa exact?

Aurora Safcea a scris:

Studii superioare.

Legea 153/2017
Îmi puteți indica un articol exact?
Am găsit doar cu referire la modul general in Capitolul 2!

Aurora Safcea a scris:

Legea 153/2017

ioana2122, utilizator