Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca fostul sot cu care am doi copii se recasatoreste ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca fostul sot cu care am doi copii se recasatoreste iar apoi ...

Daca fostul sot cu care am doi copii se recasatoreste iar apoi decedeaza cum se face succesiunea ?
Sotia mosteneste 1/4 din ce a avut fostul dvs sitbsi copiii, cati or fi la data decesului lui impart egal, 3/4.
Ramane de stabilit doar ce a avut la data decesului= bunuri proprii si partea lui din bunuri c.omune.
gi-jane2, moderator