Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am un angajat, pensionar pe caz de boala grd III, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am un angajat, pensionar pe caz de boala grd III, angajat cu ...

Am un angajat, pensionar pe caz de boala grd III, angajat cu 4 ore, are si grad de handicap mediu, definitiv. La un salariu de 1500 de lei la 4 ore, adica minim pe economie, cum i se platesc contributiile? La nivel de 1500, cat ia, sau la nivel de 3000?
Multumesc!
Angajatul se incadreaza la legi speciale,el neavand voie sa lucreze mai mult de 4 ore.Deci contributiile i se vor opri din cei 1500 de lei brut.