Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Speță : in urma divortului, fosta sotie opteaza pt a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Speță : in urma divortului, fosta sotie opteaza pt a ramane ...

Speță : in urma divortului, fosta sotie opteaza pt a ramane cu numele sotului
Intrebare: in prezent ea doreste sa revina pe cale administrativa la numele din certificatul de nastere. Are nevoie de acordul fostului soț?
nu, ar fi culmea.