Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Profitul evidentiat in Balanta la 31.12.2022 se ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Profitul evidentiat in Balanta la 31.12.2022 se repartizeaza in ...

Profitul evidentiat in Balanta la 31.12.2022 se repartizeaza in dividende cu plata impozitului la 25.01.2023?
Jorjboros, utilizator
Profitul se repartizeaza in anul urmator, adica in 2023, dupa ce AGA aproba situatiile financiare anuale si repartizeaza acest profit la dividende.