Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua, As dori sa stiu in ce conditii se pot ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua, As dori sa stiu in ce conditii se pot utiliza imagini/fotografii ...

Buna ziua,
As dori sa stiu in ce conditii se pot utiliza imagini/fotografii ale unor personalitati din Romania ( ex: Mihai Eminescu) in scopuri comerciale?
Ideea de baza este de a folosi acele fotografii pe coperta unor caiete care vor fi comercializate ulterior. Multumesc.
Cu acceptul mostenitorilor, contracost.
tgeorgescu, utilizator