Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM

Buna ziua,

Daca angajatorul nu doreste incheierea unui CCM insa angajati doresc acest lucru, ce se poate face?

Multumesc
In speta, nu se poate obliga angajatorul sa incheie c.c.m. .. doar initiativa negocierii este obligatorie.