Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. As avea o nelămurire în legătură cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. As avea o nelămurire în legătură cu o societate ...

Bună seara. As avea o nelămurire în legătură cu o societate comerciala a fostului soț care de curând a decedat. Cei doi copii ai noștri vor avea probleme cu aceasta societate din cauza ca nu a fost închisă și avea datorii, copii având numele lui de familie. Mulțumesc anticipat
mai intai, verificati daca nu cumva a fost deja deschisa succesiunea (aflati de la Camera Notarilor Publici din aria de domiciliu). nu exista nici o data limita, succesiunea se poate deschide oricand.
declaratiile se intocmesc la orice consulat al Romaniei.